Pirmas

Pirmas
Darbo laikas
2020-04-08 06:46
home mail

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Loading...

Tėvams

[Moteris-mama] pasisodino mergaitę ant kelių ir pradėjo su ja pagarbiai vartyti pasakų rinkinį. Ji nieko vaikui neskaitė, tik parodė nuostabias iliustracijas.

Prognozės pasitvirtino net anksčiau: po dviejų dienų Plektrūdos galva ėmė naudotis tuščiomis i neįdomiomis raidėmis, kurių jai niekaip nesisekė įsidėmėti mokykloje, ir atrado sąsąją tarp ženklų, garsų ir prasmės. Po poros diemų ji skaitė šimtą kartų geriau nei patys geriausi klasės mokiniai. Vadinasi, norint prieiti prie žinių, reikia rakto, o tas raktas yra noras.

Mokytoja, kuriai Plektrūda niekada nepatiko, pradėjo jos nekęsti. Ji ne tik šį stebuklą palaikė asmeniniu įžeidimu, bet negana to, ėmė jausti mergaitei neapykantą, kokią  jaučia vidutiniškas žmogus protingesniam: ,,Panelei mat būtinai reikėjo gražios knygos! Tik pamanykit! Kodėl kitiems vadovėlis gražus!

Be jokios abejonės, kiekvienas žmogus raštų visatoje turi tokį kūrinį, kuris jį pavers skaitytoju, ir galima spėti, kad juos suveda likimas. Tai, ką Platonas sako apie antrąją žmogaus pusę, kitą žmogų, kuris kažkur blaškosi ir kurį reikia rasti, kitaip lieki netobulas iki gyvenimo pabaigos, dar labiau tinka pasakyti apie knygas.

Tikrinių vardų žodynas / Amelie Nothomb; iš prancūzų kalbos vertė Irmina Kovalčikienė.- Vilnius: Alma littera, 2004.-112 p. (Keista kolekcija)

 

 

 

 

2018 m. balandžio 7 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre buvo švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena.