Pirmas

Pirmas
Darbo laikas
2020-04-08 05:10
home mail

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Loading...

Recenzija knygai ,,Ar pažįsti Kiukį"

Kviečiame skaityti Vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkės Reginos Klementavičienės recenziją knygai ,,Ar pažįsti Kiukį":

kauno.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/kultura/akis-i-aki-su-kiukiu-612583#.UuZGS_v8Jkg

Tėvams

[Moteris-mama] pasisodino mergaitę ant kelių ir pradėjo su ja pagarbiai vartyti pasakų rinkinį. Ji nieko vaikui neskaitė, tik parodė nuostabias iliustracijas.

Prognozės pasitvirtino net anksčiau: po dviejų dienų Plektrūdos galva ėmė naudotis tuščiomis i neįdomiomis raidėmis, kurių jai niekaip nesisekė įsidėmėti mokykloje, ir atrado sąsąją tarp ženklų, garsų ir prasmės. Po poros diemų ji skaitė šimtą kartų geriau nei patys geriausi klasės mokiniai. Vadinasi, norint prieiti prie žinių, reikia rakto, o tas raktas yra noras.

Mokytoja, kuriai Plektrūda niekada nepatiko, pradėjo jos nekęsti. Ji ne tik šį stebuklą palaikė asmeniniu įžeidimu, bet negana to, ėmė jausti mergaitei neapykantą, kokią  jaučia vidutiniškas žmogus protingesniam: ,,Panelei mat būtinai reikėjo gražios knygos! Tik pamanykit! Kodėl kitiems vadovėlis gražus!

Visa Lietuva skaito savo vaikams

Apie skaitymą balsu ir vaiko emocinę sveikatą siūlome plačiau pasiskaityti čia:

http://www.vlsv.lt/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=181&Itemid=552&lang=lt

 

 

 

Pasakojimai ir palyginimai

Papasakoti - tai pakloti pamatus vienam iš esminių gyvenimo dalykų - savitarpio santykiams. Pasakoti - tai kurti ir puoselėti tarpusavio santykius su žmonėmis, situacijomis, net su daiktais. Pasakojimas skatina bendrauti, suteikia veržlumo, ugdo, kviečia sekti gerais pavyzdžiais.

,,Sykį gyveno...": šie žodžiai - pats seniausias žmonijos kvietimas. Tai kvietimas ,,glaudžiai susėsti aplink židinį ''.

 

Tėvams

,,... jie [vaikai] auga link šviesos ir dėmesio. Tai, kas vaikystėje ignoruojama, nesivysto. Jei vaikas yra vertinamas už savo pasiekimus, tuomet jis išmoks vertinti tai, ką nuveikia, labiau už tai, kas jis yra..."

                                                              Rašytoja Geneen Roth

,,Moterys, maistas ir Dievas: netikėtas kelias beveik į viską".- V., 2010

Jums, maži ir didesni

Kiekvienas vaikas save, savo vidinį pasaulį kuria gaudamas informaciją apie jį supančius žmones, pačius įvairiausius aplinkos daiktus ir reiškinius. Vaiko teisė - gauti informaciją, kuri atitiktų jo amžiaus ypatybes, jo poreikius, interesus.

Skaitinių knygoje ,,Jums, maži ir didesni" (V.,2010) pateikti lietuvių tautosakos ir literatūros kūriniai atitinka ikimokyklinį vaikų amžių bei šiuolaikinį vaikų literatūrinio ugdymo supratimą. Pasakojami, deklamuojami ar skaitomi, jie padeda mažajam klausytojui pažinti jį supantį pasaulį, turtina vaiko kalbą, tarmiški skaitinių kūrinėliai skatina vaiko savigarbą, puoselėja jo kalbos jausmą. Turtinga, spalvinga, gyva skaitinių kalba veikia vaiko kalbos gramatinę raišką, rodo jam žodžio reikšmių įvairovę.

Skaitymo aplinka: kaip suaugusieji galėtų padėti vaikams mėgautis knygomis

 

Knygoje gausu patarimų kaip išmokyti vaikus pasirinkti knygą, į ką reikėtų atkreipti dėmesį rengiant knygų pristatymus bei parodas, taip pat apie garsinio skaitymo svarbą augančiam vaikui. Mokytojai ir kiti skaitymo vadovai ras informacijos apie tai, kokie procesai vyksta vaikų smegenyse skaitant, susipažins su knygos vieta skaitmeniniame amžiuje.

Literatūros ieškokite:

http://katalogas.kvb.lt:8880/

 

 

 

 

2018 m. balandžio 7 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre buvo švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena.